×

Jak zostać politykiem?

Jak zostać politykiem?

Jak zostać politykiem? To pytanie podobne do tego, które pojawiło się w jednym z najlepszych filmów, czyli „Jak zostać królem?”. Właściwie w polskiej polityce można śmiało powiedzieć, że polityk jest prawie jak król. Ale dość tej ironii, którą pod względem obecnej klasy politycznej można by mnożyć w nieskończoność. Zostać politykiem to zadanie, które wiąże się z ciężką pracą i długim okresem czekania na swoją szansę. Zanim politycy stają się politykami z prawdziwego zdarzenia, muszą naprawdę ciężko pracować na swoje nazwisko i swój sukces. Dopiero, kiedy polityk staje się posłem, to nagle mija chęć jakiejkolwiek pracy.

Politykiem w zasadzie może zostać każdy. Należy sobie jednak postawić pytanie, czy się chce być jakimś tam politykiem, czy takim ważnym , który kształtuje życie polityczne w Naszym kraju. Bo zwykłym politykiem można zostać na przykład działając w lokalnych samorządzie. W praktyce wszystko zależy od Naszego stopnia zaangażowania w bieżące sprawy lokalnego samorządu. Możemy piąć się w górę i awansować, ale najważniejsze jest to, żeby ludzie poznali Wasze nazwisko.

Wiadomo też, że trzeba przynależeć do struktur lokalnych którejś z partii politycznych. No bo przecież nikt nie chce być przez całe życie lokalnym samorządowcem. Ale bardzo często jest tak, że droga na polityczne salony wiedzie właśnie przez lokalne i samorządowe struktury władzy. To dzięki nim możemy się pokazać z jak najlepszej strony. Praca w samorządzie lokalnym na pewno pozwoli wyrobić w sobie świadomość tego, że ważniejsze od tego co robimy jest to, jak tą pracę postrzegają inni.

Polityka jest oczywiście nadzwyczaj opłacalnym zajęciem. Jeśli piszemy o tej na najwyższych szczeblach władzy. Chyba każdy, kto chce wdrapać się na szczyty wieżowca zwanego polityką, wie, że za darmo się tego już tam nie robi. Każdy wie, że posłowie sejmu RP zarabiają uczciwe pieniądze, a Ci w Parlamencie Europejskim zarabiają jeszcze większe pieniądze. Władza przyciąga każdego, ale nie każdego jest ona w stanie zepsuć. Dlatego im większy sukces osiągniecie swoją własną pracą tym lepiej dla Was samych i Waszej całej politycznej kariery. Każdy może zostać politykiem, ale nie każdy będzie posłem czy eurodeputowanym.

Najprostszą drogą do polityki rzeczywiście jest ta, która prowadzi przez lokalny samorząd. Ciężką pracą od samego początku trzeba pracować sobie na swoje nazwisko, ponieważ to ono będzie Wam potrzebne przez cały okres Waszej politycznej kariery. Jeśli wyborcy obdarzą Was zaufaniem w wyborach to na pewno zapamiętają to, czy coś zrobiliście. Wiadomo, że trzeba się szczególnie wyróżniać, żeby stać się „jedynką” na liście jakiejś partii w wyborach parlamentarnych. Z racji tego, że każdą partię polityczną w danym regionie, firmuje właśnie kandydat z numerem jeden, to na takich miejscach nie znajdują się osoby przypadkowe. Każdej partii zależy, żeby na pierwszym miejscu na liście, znalazła się osoba znana, szanowana i lubiana. I najlepiej jeszcze ciesząca się doskonałą i nieposzlakowaną w żaden sposób opinią. Droga do wielkiej polityki nie jest łatwa, ale za to jak się już raz do niej wejdzie to naprawdę ciężko z niej wyjść.