×

Idź na wybory – Twój głos jest bardzo ważny

Idź na wybory – Twój głos jest bardzo ważny

Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla tych, którzy po jakichkolwiek wyborach narzekają na ich wynik, ale sami na wyborach nie byli i swojego głosu nie oddali. Żyjemy w kraju, dla którego wielu ludzi przelewało krew walcząc o demokrację. Demokracja polega na tym, że wszyscy mamy prawo głosu i prawo do podejmowania wspólnie ważnych dla Naszego kraju decyzji. Dlatego bez najmniejszej wątpliwości każdy dorosły Polak powinien pójść na wybory i wrzucić swój ważny głos do urny. Strona, na której czytacie ten artykuł poświęcona jest polityce, dlatego właśnie na niej będziemy chcieli zachęcić Was do zaangażowania się w nią na tyle, aby wyrobić w sobie nawyk do pójścia na wybory. Ale, żeby na te wybory iść to trzeba najpierw wiedzieć, na kogo chce się zagłosować a co za tym idzie, trzeba mieć wyrobioną opinię o polityce. I taką swoją opinię większość Polaków posiada a mimo wszystko nie idzie do wyborczych urn. Pytanie dlaczego zostawimy na zupełnie osobne rozważania.

Drodzy czytelnicy, jeżeli brak udziału w kolejnych wyborach chcecie tłumaczyć tym, że Wasz jeden głos i tak niczego nie zmieni to pomyślcie tylko, że takich ludzi jak Wy jest całe mnóstwo a dokładnie ponad połowa dorosłych Polaków, ponieważ frekwencję wyborczą mamy regularnie na poziomie mniejszym aniżeli pięćdziesiąt procent. Co za tym idzie, o ważnych dla Państwa sprawach decyduje mniej niż połowa dorosłych obywateli. Gdzie tu jest zatem demokracja, pytamy, skoro mniejszość decyduje za większość? To chyba jest coś nie w porządku, że większość nie idzie do wyborów i oddaje pole manewru i podejmowanie decyzji zdecydowanej mniejszości. No ale cóż, prawda jest taka, że większości polityczne losy tego kraju są po prostu obojętne, niestety.

Jeżeli doceniacie to, że mamy demokrację i prawo do głosowania, to uczestniczcie w wyborach, apelujemy. Demokracja jest tylko tam, gdzie ludzie chcą z niej skorzystać, a nie idąc na wybory kwestionuje się podstawowe wartości demokracji i wolności wyboru. No i jak na wstępie napisaliśmy, nie ma nic gorszego, aniżeli narzekanie na wynik wyborów jeśli samemu się w nich nie uczestniczyło. Ludzie, którzy nie chodzą na wybory, nie powinni mieć prawa do dyskusji publicznej na ich temat. No bo to tak, jakby zachwalać albo negować telewizor, którego w życiu się nie widziało na oczy albo samochód, którym nigdy się nie jechało.

Szanowni obywatele, prosimy raz jeszcze – idźcie na wybory. Pokażcie, że macie swoje polityczne zdanie i wypowiadacie je będąc za jednymi a przeciwko drugim. Obojętność jest najgorszym stanem rzeczy gorszym od miłości albo nienawiści. Zatem, nie bądźcie obojętni na losy własnego Państwa o którego wolność walczyli Wasi przodkowie. Walczyli o to, żeby krajem mogli rządzić Polacy, dzięki czemu dzisiaj mamy swoją upragnioną niepodległość oraz ustrój demokratyczny, który za chwilę możemy jedynie wspominać. Jeśli jednak nie głosujecie i nie głosowaliście to nie narzekajcie, tylko uderzcie się w pierś. A jeśli nie macie wyrobionego politycznego zdania to zainteresujcie się tym na tyle, żeby wiedzieć na kogo w kolejnych wyborach będziecie głosować. Bo przecież będziecie, prawda?